Oдржана Друга редовна седница Окружног штаба за ванредне ситуације Нишавског управног округа
У Нишу је одржана Друга редовна седница Окружног штаба за ванредне ситуације Нишавског управног округа, на којој су разматране актуелне теме од значаја за унапређење система превенције и реаговања у ванредним ситуацијама. Чланови су заједно са командантом Окружног штаба за ванредне ситуације Петром Бабовићем и начелником штаба Срђаном Митровићем разматрали извештај о реализацији активности наложених закључцима Републичког штаба за ванредне ситуације, као и информације о епизоотиолошкој ситуацији, стању спремности локалних самоуправа за реаговање на елементарне непогоде и другим ризицима по становништво и материјална добра.
Посебна пажња посвећена је мерама заштите од поплава, стању водотокова и објеката за одбрану од поплава, као и спремности надлежних служби и јавних предузећа за деловање у случају ванредних догађаја.
На седници је било речи и о стању електродистрибутивне мреже, уређењу депонија, капацитетима за гашење пожара на отвореном простору, припремљености за сезону шумских пожара, систему одбране од града, водоснабдевању током летњег периода и систему јавног узбуњивања на територији Округа.
Закључено је да је неопходно наставити са координисаним активностима свих надлежних институција како би се додатно унапредила безбедност грађана и смањили ризици од ванредних ситуација.

















































