Обележена годишњица битке на Чегру

Државном церемонијом, полагањем венаца и парастосом обележена је годишњица Чегарске ботке. Представници Владе Републике Србије, делегације Нишавског управног округа, Града Ниша, Војске Србије и полиције, представници општина и бројна удружења, одали су почаст борцима који су положили животе за наш народ. Споменик на Чегру и Ћеле кула, који су замишљени као симбол страха, временом су постали симбол поноса, отпора и слободарског духа.

Фото: Градски портал 018

You may also like...