Конструктивни предлози на одржаној седници Савета Нишавског управног округа
Општина Ражањ била је домаћин седнице Савета Нишавског управног округа и том приликом угостила представнике јединица локалних самоуправа са територије нашег Округа.
На почетку састанка, присутне је поздравио председник општине Ражањ, Добрица Стојковић, а потом се обратио и начелник Нишавског управног округа, Петар Бабовић, истакавши значај међусобне сарадње и заједничког деловања у решавању питања од значаја за наше грађане.
Током седнице, представници свих јединица локалних самоуправа представили су извештаје о раду, функционисању и актуелним пројектима, са освртом на изазове и приоритете у наредном периоду. Једна од значајнијих тема била је унапређење енергетске ефикасности јавних зграда.
Састанку је присуствовао и начелник Сектора за ванредне ситуације, Срђан Митровић, који је представнике локалних самоуправа упознао са мерама опреза и активностима које би требало предузети услед предстојећег летњег периода и повећаног ризика од пожара на отвореном.
Представници Републичке ветеринарске инспекције указали су на значај превентивног деловања, редовног надзора и благовременог реаговања у циљу очувања здравља животиња и спречавања ширења заразних болести. Нишавски управни округ био је једини у Србији претходне године без заразе животиња захваљујући превенцијама и мерама опреза заштите.
Сарадња између Нишавског управног округа и јединица локалних самоуправа оцењена је као изузетно добра, а током састанка постигнути су важни договори који ће допринети још ефикаснијем међусобном функционисању. Посебан акценат стављен је на значај континуиране комуникације и размене искустава општина, како би се на нивоу целог Округа обезбедила што квалитетнија подршка грађанима и развој свих локалних заједница.






