Дан сећања на цивилне жртве НАТО бомбардовања

Парастосом и полагањем венаца обележен је Дан сећања на цивилне жртве НАТО бомбардовања. Одајући почаст невино страдалима, представници Владе Републике Србије, Нишавског управног округа, града Ниша, Војске и полиције, као и бројна удружења, положили су венце на споменик жртвама.
На данашњи дан, 7. маја 1999. године, делови града у близини Универзитета погођени су касетним бомбама, када је живот изгубило 16 цивила, а више десетина људи је повређено.
Поводом обележавања Дана сећања, начелник Нишавског управног округа Петар Бабовић је поручио да страдање невиних не сме бити заборављено и да је наша обавеза да градимо друштво у којем ће разумевање, толеранција и саосећање бити темељи будућности.

You may also like...