Састанак поводом ванредне ситуације у Сврљигу
Поводом ванредне ситуације у Сврљигу због несташице воде, начелник Нишавског управног округа Петар Бабовић посетио је општину заједно са представницима Сектора за ванредне ситуације и са председником те општине сумирали тренутно стање на терену. Услед продужених сушних периода и смањених водних ресурса, надлежне службе су предузеле мере ради стабилизације ситуације и заштите грађана.Приоритет је обезбеђивање пијаће воде, а упућен је апел и препорука на рационално трошење воде.
На састанку је договорено које све мере опреза треба предузети ради спречавања избијања пожара на овом подручју. Забрањено је паљење ватре на отвореном, а шумске и суве травнате површине су под сталним надзором ватрогасно-спасилачких јединица. Појачана је контрола терена и у наредном периоду пратиће се ситуација и указивати неопходна помоћ селима и њиховим мештанима.




